شناسه خبر : 3310
۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۴

دیدار صمیمی تویسرکانی های مقیم شرق تهران با حضوردکتر مفتح

تویسرکانی های مقیم شرق تهران این هفته در یک گردهمایی، اتحاد و همدلی خود را با حضور نماینده خود در مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشتند.

IMG_7373

این دیدار در سالن همایش های بوستان الغدیر تهران برگزار شد و از هر صنف و قشر و گروهی دور هم جمع شدند تا نشان دهند تویسرکانی ها در هرجای ایران باشند افرادی موفق، یکدل و با شور و نشاط هستند.

طبق قرار قبلی این مراسم بنا بود از ساعت ۱۶:۳۰ شروع شود اما هنوز ساعت به ۱۶ نرسیده بود که همشهریان به صورت گروهی خود را به سالن اجتماعات می رساندند.

 

مسئولان برنامه ریزی کرده بودند و قبل از ورود مردم به سالن، فرم های مخصوص ارتباط با نماینده را توزیع می کردند تا خواسته های خود را از نماینده در این فرم مطرح کنند.

IMG_7053

چه بهانه خوبی بود این دیدار، همشهریان قدیمی که حالا پس از مدت ها همدیگر را در این مراسم می دیدند با شوق احوالپرسی می کردند و دیدارها تازه می شد.

IMG_7083

در فضای سالن اما تا شروع مراسم همه با توجه خاصی گزارش عملکرد دکتر مفتح در شهرستان را با دقت تمام مطالعه می کردند گاهی در مورد آن با هم گفتگو می کردند و در نگاه و حرکات چهره شان با تأیید آنها، این اقدامات را تحسین می کردند.

IMG_7080

در سالن اجتماعات منتظر ورود نماینده مردم بودیم. سالن را بررسی کردم و با چرخش چشم ها در پی مردی خندان با آن پوشه قطور همیشگی در زیر بغلش بودم.

ازدحام جمعیت در ردیف جلوی صندلی ها نشان از حضور دکتر مفتح از ساعتی قبل در سالن داشت که گویا دیدارهای خود را از خیلی قبل در بوستان الغدیر با مردم و همشهری ها آغاز کرده است و من غافل از آن مانده بودم.

مراسم با تلاوت آیات قرآن کریم و پس از آن پخش سرود غرور آفرین ملی آغاز شد. محری برنامه ضمن بیان پیشینه کوتاهی از شهر تویسرکان و خیر مقدم به همشهریان خود و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، این حضور پرشور را در قیاس با سایر مناطق و شهرستانهای مقیم پایتخت کم نظیر خواند. او در ادامه از آقای کریمی، جوان خوش بیان و فعال تویسرکانی دعوت کرد تا با تویسرکانی ها از وضع و اوضاع شهرستان و برنامه های تویسرکانی های مقیم تهران برای سربلندی و افتخار شهرستانشان بگوید.

IMG_7112

IMG_7170

کریمی در ابتدا با بیان شعری زیبا از تویسرکان، حاضرین در سالن را به وجد آورد:

زبس خـو کرده ام با خـاطـرات زادگـــاه خـود

به هر جــا می روم ورد زبــانم تویسرکان است

از آنرو گلبن طبعم افشــان گشته در پــاییز

که خـود گلـواژه شعر روانــم تویسرکان است

اگر از برگ و بــارم رهگـذاری بهــره ای جوید

نهــال آن دیــــارم ، باغبـانم تویسرکان است

بود از سـاده لوحی گل ســو گلشن فرستـان

گلم شعرمن است و گلستانم تویسرکان است

او در ادامه ظرفیت های تویسرکان و افتخارات کهن این دیار را برای مردم بازگو کرد و از همگان برای توسعه و آبادانی شهرشان تقاضای همدلی و یکپارچگی کرد. کریمی حال این روزهای شهر را خوب توصیف کرد و وجود دکتر مفتح را بهانه ارزشمندی برای تداوم این نشاط و روند رو به صعود شهرستان دانست. این جوان تویسرکانی از همه حاضرین خواست تا به پاس احترام به همه رشادت های شهیدان والامقام و مجاهدت های نماینده پرتلاش شهرستان، بایستند و دکتر مفتح را تشویق کنند. کریمی به دو زانوی ادب بر روی سن نشست و به پاس تلاش همه خدمتگزاران تعظیم کرد.

IMG_7176

در حالی که ظرفیت سالن، تکمیل شده بود اما مردم هنوز خود را به محل گردهمایی می رساندند و کار تا آنجا رسید که برای افزایش ظرفیت در گوشه و کنار سالن، صندلی هایی از بیرون اضافه شد.

نوبت به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رسید تا در این جمع پرشور از وضعیت شهرستان و نگرانی های آنان سخن بگوید.

دکتر محمدمهدی مفتح در ابتدا با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و مجاهدان هفدهم شهریورماه، با بیان خاطرات جالب و کمتر گفته شده ای از آن روزها که خود در کنار آیت الله شهید مفتح شاهد آن بوده است، مردم را در حال و هوای آن روزها گذاشت.

IMG_7204

دکتر مفتح اما در ادامه مشروحی از عملکرد خود را در همین مدت کوتاه برای حاضرین قرائت کرد. گزارشی مفصل که نکات جالبی را در خود داشت. گزارشی از حوزه های مختلف زیرساختی در شهرستان که برای برخی از آنها حتی به تذکر به شخص رئیس جمهور از تریبون مجلس متوسل شده بود و نکات جالبی از برخی امور عقب افتاده که برای اجرای آن ظرف سه روز کار را تمام کرده بود. البته لازم به ذکر است که مخاطبان عزیز می توانند مشروح این گزارش را طی روزهای آینده از همین پایگاه اطلاع رسانی مشاهده نمایند.

در میانه های گزارش دکتر مفتح، این سلام و صلوات ریش سفیدهای مجلس بود که گاه گاه صحبت های او را قطع می کرد و در زمانی دیگر درود و تحسین حاضرین بود که احسنت و خداقوت را نثار نماینده خود می کردند.

IMG_7193

در پایان گزارش نیز مردم با ابراز نگرانی ها و سوالات خود، از دکتر مفتح جزئیات برخی امور شهرستان را جویا می شدند تا دل های نگران آنها از پیشرفت های شهرستان آرام بگیرد.

IMG_7349

پس از گزارش های دکتر مفتح حالا جمع های صمیمی تر در میانه راهروهای سالن بیشتر شکل می گیرد و مردم در کنار نماینده خود از هر دری گپ و گفت می کنند.

از پیر و جوان و نخبه و بازاری خود را به این حلقه صمیمانه رسانده است و انگار شوری در دل همه به پا شده باشد که هرکس برای پیشبرد کاری در شهرستان و حتی حمایت از شهرستانی های مقیم پایتخت اعلام آمادگی می کرد و از تلاش خود در این راه خبر می داد.

این دیدار با وعده ای برای دیداری دیگر به پایان رسید.

IMG_7365

گزارش تصویری و مشروح گزارشات دکتر مفتح در دیدار با تویسرکانی های مقیم شرق تهران را می توانید در روزهای آتی از همین پایگاه اطلاع رسانی مشاهده نمایید.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+
در همین زمینه بخوانید ...