شناسه خبر : 3770
۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۴

رئیس سازمان بهزیستی کشور با سفر به تویسرکان ضمن بررسی آخرین اقدامات حوزه متبوع خود در شهرستان، از تسریع روند رسیدگی به مددجویان تویسرکانی خبر داد.

محسنی بندپی در حاشیه نشست بررسی مشکلات حوزه بهزیستی در تویسرکان، از حسن نظر دکترمفتح در دفاع منطقی و علمی از سازمان بهزیستی قدردانی کرد و گفت: از برکات انقلاب اسلامی تشکیل سازمان بهزیستی به همت شهید مفتح بود که برای محقق شدن اقدامات قانونی در زمینه پیشگیری از معلولیت و آسیب های اجتماعی، اعتیاد و امور بیماران روانی تشکیل شد.

رئیس سازمان بهزیستی از خبرهای خوش برای تویسرکان نیز گفت و تصریح کرد: کمک هزیه ازدواج بیش از ۶۰ درصد متقاضیان تا پایان سال جاری در تویسرکان محقق می شود.

محسنی بندپی گفت: برای ۲۲ دوقلوی پشت نوبت حوزه اجتماعی تا روز شنبه اطلاعات آنها در راستای کمک موردی به دفتر ریاست سازمان ارسال شود و همچنین ۴۲ سهمیه خانوار های دارای دوعضو معلول وبیشتر فاقد مسکن روستایی  به بهزیستی شهرستان تویسر کان اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: برای تامین و تهیه وسایل کمک توانبخشی مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به شهرستان تویسرکان پرداخت می شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین در خصوص حمایت از سالمندان تویسرکانی نیز اشاره کرد: با توجه به جمعیت  ۷/۱۳ در صدی سالمند در شهرستان، صدور مجوز مرکز روزانه سالمندان با سهمیه ۵۰ نفر یارانه  بگیرمحقق و برای کمک به سه گروه همیار مبلغ ۶۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

محسنی بندپی بیان کرد: کلیه تجهیزات کاردرمانی مورد نیاز شهرستان تهیه و در اختیار کاردرمان بخش خصوصی قرار خواهد گرفت و همچنین مصوب شد تا برای هشت خانوار دارای عضو معلول در مراکز شبانه روزی که توان پرداخت شهریه ندارند، کمک موردی پرداخت شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: در این نشست همچنین مصوب شد تا در زمینه کمک به تعاونی معلولان مبل و منبت روستای سیدشهاب، اگر پنج معلول اشتغالزایی کنند وام چهار صد به ازای هر معلول ۱۵ میلیون تومان پرداخت می شود.

شایان ذکر است «انوشیروان محسنی بندپی» رئیس سازمان بهزیستی به همراه نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مسئولان  و مردم شهید پرور تویسرکان، در گلزار شهدا با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند و با نثار گل از مقام شامخ شهیدان تجلیل و یاد و نام آنها را گرامی داشتند.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها
در همین زمینه بخوانید ...