شناسه خبر : 4123
۱۸ تیر ماه ۱۳۹۵

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: فراهم آوردن زمینه و شرایط لازم برای ماندگاری روستاییان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت های بی رویه از وظایف مهم مسئولان است.
محمد مهدی مفتح در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون شاهد وجود برخی موانع و بلا تکلیفی ها بر سر راه ماندگاری روستاییان در روستاها هستیم که موجب تشدید پدیده مهاجرت از روستاها می شود.

وی بیان کرد: نباید به بهانه اجرای قانون، سختگیری های غیر ضروری باعث شود که روستاییان از ساخت و سازهای مورد نیاز خود در روستا منع شوند.

مفتح با اشاره به اینکه مسئولان دستگاه های مختلف اجرایی و از جمله بنیاد مسکن وظیفه دارند تکلیف روستاییان برای ساخت و سازهای داخلی را به صورت شفاف و روان مشخص کنند تاکید کرد: طرح های هادی روستایی باید به گونه ای مد نظر قرار گیرند که موجب ماندگاری حداکثری روستاییان در روستاها شوند. وی اظهار کرد: اکنون نبود شرایط لازم در زمینه صدور سند مالکیت برای برخی ساخت و سازهای روستایی مشکلاتی رادر مناطق مختلف کشور ایجاد کرده است.

نماینده مردم تویسرکان در خانه ملت با اشاره به مشکلات ۹۱ واحد مسکونی روستای سید شهاب به عنوان بزرگترین روستای شهرستان تویسرکان که بنیاد مسکن اعلام کرده خارج از محدوده طرح هادی روستا ساخته شده گفت: این روستا از معدود مناطقی است که دارای شرایط مهاجر پذیری است و نباید با سختگیری های غیر ضروری سبب ایجاد مشکل در روند این مزیت شد.

وی افزود: در عین حال به دنبال تخلف از قانون و رواج راهکارهای غیر قانونی برای حل مشکلات این چنینی نیستیم. مفتح خواستار همکاری بیش از پیش اداره کل بنیاد مسکن استان همدان برای حل مشکل ۹۱ واحد مسکونی ساخته شده در روستای سید شهاب شد و خاطر نشان کرد: به طور قطع مسئولان این بخش می توانند با لحاظ شرایط قانونی راهکاری مناسب برای حل این مشکل پیدا کرده و ارائه دهند.

Share on FacebookEmail this to someonePrint this pageTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها
در همین زمینه بخوانید ...